Visvairāk meklētie kokteiļi Google 2017. gadā


Lielākā daļa no mums vairs nevar iedomāties dzīvi bez informācijas apskatīšanas internetā. Mēs paļaujamies uz meklētājprogrammu, lai iemācītos jaunas prasmes, uzzinātu par tendencēm, smeltos jaunas idejas u.c. Bet ikreiz, kad mēs kaut ko meklējam internetā, mēs arī paši veidojam tendences. Kādi kokteiļi ir bijuši populārākie pagājušajā gadā? Google var atbildēt uz šo jautājumu.

Izpētot pērnā gada meklēšanas vienumu triljonus, Google darīja zināmu arī mums par visvairāk meklēto kokteiļu nosaukumiem. Saskaņā ar datiem, pagājušajā gadā Google meklētājprogrammā valdīja klasiskie kokteiļi. Kuri tad tie ir? Tūlīt noskaidrosim!

Margarita

Pirmajā vietā pērn bijis šis maisījums no tekilas, laima, apelsīnu liķiera un cukura. Cilvēku labās attiecības ar Margaritu ir izturējušās vairāk nekā 70 gadus, par spīti tam, ka tā bieži ir apgrūtināta ar dažādiem apšaubāmiem radošajiem impulsiem. Gadu gaitā viena lieta ir palikusi patiesa- vienkāršās Margaritas vienmēr garšo vislabāk, kas izgatavotas no svaigām sastāvdaļām un kvalitatīviem spirtotajiem dzērieniem. Tas izslēdz iepriekš sagatavotus vai konservētus maisījumus. Neviens vēl nav iepakojis tādu garšu, kas būtu tikpat patīkama kā sula no svaigi izspiesta laima. Svarīgi ir arī izmantot tikai 100% agaves tekilu.

Daudziem cilvēkiem Mojito saistās perfektu ruma kokteili. Dzēriena izcelsmi var izsekot līdz Kubai un 16. gadsimta kubiešu kokteilim El Draque, kas nosaukts par godu Francisam Dreikam. Attiecīgi gandrīz visas Mojito sastāvdaļas ir atrodamas Kubā.

Mojito

Otrais pērn visvairāk internetā skatītais kokteilis ir viens no slavenākajiem ruma bāzes dzērieniem. Pastāv vairākas mojito versijas. Tradicionāli tas apliets virs ledus stikla kokteiļa glāzēs un bieži vien ir saistīts ar vasaru. Lai gan Mojito pagatavošana ir nedaudz vairāk darbietilpīga nekā tas ir attiecībā uz citiem kokteiļiem, jo tā sevī ietver piparmētras sastampāšanu, gala rezultāts ir garšīgs un atspirdzinošs kokteilis, ko var baudīt jebkurā gada laikā. Šim dzērienam ir salīdzinoši zems alkohola saturs- apmēram 10 %. Tiek uzskatīts, ka Mojito ir bijis Ernesta Hemingveja iecienītākais dzēriens.

Hot Toddy

Viens no karsto kokteiļu pionieriem. Latvijas auksto sezonu laikam ir izcili piemēroti kokteiļi, ko vērts apsvērt savā dzērienu klāstā un, skatoties pēc Google datiem, populārākais no tiem ir Hot Toddy, kā viens no pienākumiem ir jūs sasildīt. Hot Toddy cilvēkiem saistītās sasildīšanos ziemas naktīs blakus kamīnam, kā arī tas palīdz pret saaukstēšanās novēršanu. Šim maisījumam varat izmantot jebkāda veida viskiju, un gala rezultāts būs vienlīdz garšīgs. Paņemiet savu mīļāko krūzi un sagatavojieties siltam viskija apskāvienam.

Sangria

Ceturtajā vietā ir bijis Spānijas izcelsmes alkoholiskais dzēriens. Sangria tradicionāli sastāv no sarkanvīna un sasmalcinātiem augļiem, bieži vien ar citām sastāvdaļām, piemēram, apelsīnu sulu vai brendiju. Tas tiek uzskatīts par slavenāko un populārāko spāņu dzērienu, un tas parasti tiek pasniegts bāros, restorānos kā arī mājās visā dienvidu valstī.

Whiskey Sour

Populārāko pagājušā gada meklētāko kokteiļu sarakstu noslēdz šis kokteilis, kas sastāv no viskija, bieži burbona, citronu sulas, cukura un pēc izvēles arī olu baltuma. Svarīgi ir izmantot svaigu citronu nevis industriālo citrona sulu, jo tad ir grūtāk dabūt vajadzīgo skābuma līmeni, lai tas nebūtu par daudz vai par maz. Ar olu baltumu to dažkārt sauc par Bostonas skābi. To sakrata un pasniedz tāpat vai ar to aplej ledu. Tradicionālais garnīrs šim kokteilim  ir apelsīna šķēles  puse un ķirsis.