Lielākā daļa no mums vairs nevar iedomāties dzīvi bez informācijas apskatīšanas internetā. Mēs paļaujamies uz meklētājprogrammu, lai iemācītos jaunas prasmes, uzzinātu par tendencēm, smeltos jaunas idejas u.c. Bet ikreiz, kad mēs kaut ko meklējam internetā, mēs arī paši veidojam tendences. Kādi kokteiļi ir bijuši populārākie pagājušajā gadā? Google var atbildēt uz šo jautājumu.

Izpētot pērnā gada meklēšanas vienumu triljonus, Google darīja zināmu arī mums par visvairāk meklēto kokteiļu nosaukumiem. Saskaņā ar datiem, pagājušajā gadā Google meklētājprogrammā valdīja klasiskie kokteiļi. Kuri tad tie ir? Tūlīt noskaidrosim!

Margarita

Pirmajā vietā pērn bijis šis maisījums no tekilas, laima, apelsīnu liķiera un cukura. Cilvēku labās attiecības ar Margaritu ir izturējušās vairāk nekā 70 gadus, par spīti tam, ka tā bieži ir apgrūtināta ar dažādiem apšaubāmiem radošajiem impulsiem. Gadu gaitā viena lieta ir palikusi patiesa- vienkāršās Margaritas vienmēr garšo vislabāk, kas izgatavotas no svaigām sastāvdaļām un kvalitatīviem spirtotajiem dzērieniem. Tas izslēdz iepriekš sagatavotus vai konservētus maisījumus. Neviens vēl nav iepakojis tādu garšu, kas būtu tikpat patīkama kā sula no svaigi izspiesta laima. Svarīgi ir arī izmantot tikai 100% agaves tekilu.

Daudziem cilvēkiem Mojito saistās perfektu ruma kokteili. Dzēriena izcelsmi var izsekot līdz Kubai un 16. gadsimta kubiešu kokteilim El Draque, kas nosaukts par godu Francisam Dreikam. Attiecīgi gandrīz visas Mojito sastāvdaļas ir atrodamas Kubā.

Mojito

Otrais pērn visvairāk internetā skatītais kokteilis ir viens no slavenākajiem ruma bāzes dzērieniem. Pastāv vairākas mojito versijas. Tradicionāli tas apliets virs ledus stikla kokteiļa glāzēs un bieži vien ir saistīts ar vasaru. Lai gan Mojito pagatavošana ir nedaudz vairāk darbietilpīga nekā tas ir attiecībā uz citiem kokteiļiem, jo tā sevī ietver piparmētras sastampāšanu, gala rezultāts ir garšīgs un atspirdzinošs kokteilis, ko var baudīt jebkurā gada laikā. Šim dzērienam ir salīdzinoši zems alkohola saturs- apmēram 10 %. Tiek uzskatīts, ka Mojito ir bijis Ernesta Hemingveja iecienītākais dzēriens.

Hot Toddy

Viens no karsto kokteiļu pionieriem. Latvijas auksto sezonu laikam ir izcili piemēroti kokteiļi, ko vērts apsvērt savā dzērienu klāstā un, skatoties pēc Google datiem, populārākais no tiem ir Hot Toddy, kā viens no pienākumiem ir jūs sasildīt. Hot Toddy cilvēkiem saistītās sasildīšanos ziemas naktīs blakus kamīnam, kā arī tas palīdz pret saaukstēšanās novēršanu. Šim maisījumam varat izmantot jebkāda veida viskiju, un gala rezultāts būs vienlīdz garšīgs. Paņemiet savu mīļāko krūzi un sagatavojieties siltam viskija apskāvienam.

Sangria

Ceturtajā vietā ir bijis Spānijas izcelsmes alkoholiskais dzēriens. Sangria tradicionāli sastāv no sarkanvīna un sasmalcinātiem augļiem, bieži vien ar citām sastāvdaļām, piemēram, apelsīnu sulu vai brendiju. Tas tiek uzskatīts par slavenāko un populārāko spāņu dzērienu, un tas parasti tiek pasniegts bāros, restorānos kā arī mājās visā dienvidu valstī.

Whiskey Sour

Populārāko pagājušā gada meklētāko kokteiļu sarakstu noslēdz šis kokteilis, kas sastāv no viskija, bieži burbona, citronu sulas, cukura un pēc izvēles arī olu baltuma. Svarīgi ir izmantot svaigu citronu nevis industriālo citrona sulu, jo tad ir grūtāk dabūt vajadzīgo skābuma līmeni, lai tas nebūtu par daudz vai par maz. Ar olu baltumu to dažkārt sauc par Bostonas skābi. To sakrata un pasniedz tāpat vai ar to aplej ledu. Tradicionālais garnīrs šim kokteilim  ir apelsīna šķēles  puse un ķirsis.


Noguris no mojito, Sex on the beach un Pina Colada, ko jūs varat atrast jebkurā bārā, pat mazākajos ciemos? Meklējat kaut ko eksotisku, jaunu vai pilnīgi nejaušu? Tad apskatiet šos dīvainus kokteiļus, kuriem visiem ir kopīgs tas, ka tiem ir kāda sastāvdaļa, kas liek tiem atšķirties no ierastajajiem dzērieniem. Varbūt šī informācija jums sniegs iedvesmu par kādu no nākošajiem ceļojumiem, kurā pie reizes arī varēsiet nobaudīt kādu no šeit minētajiem dzērieniem.

Laipni lūdzam pasaulē, kur receptēm nav ierobežojumu!

Foie gras kokteilis

Izgatavots no franču foie gras (zosu aknām), degvīna, brendija, medus un vaniļas, šis kokteilis, kas tiek pasniegts kopā ar Francijas grauzdiņiem, ir populārs dažās ASV izklaides vietās. Bet nestāstiet francūzim, ka viņu foie gras tiek izmantoti šādā veidā, viņš varētu kļūt vēl vairāk dusmīgs nekā tad, ja jūs izrādītu necieņu pret bageti!

Kaviāra kokteilis

Honkongas Quinary kokteiļu bārā līdzās vairākiem nierastiem dzērieniem varat baudīt šo luksusa kokteili. Tā nav vienīgā kokteiļa sastāvdaļa, bet pārējā recepte ir noslēpums. Vien zināms, ka tajā ir arī Martini un Earl Grey.

Vasabi kokteilis

Atkal tajā pašā bārā Honkongā varēsiet izmēģināt Asiņaino Mēriju, kuras pamatā ir degvīns, kas satur Vasabi. Kad mēs zinām, ka Asiņainā Mērija bieži vien ir sajaukta ar asu mērci, varam sagaidīt, ka šis ir vairāk nekā pikants kokteilis. Esiet gatavs izelpot uguni!

Šaujampulvera kokteilis

Arī saukts par Šaujampulvera pilotu, tas ir kokteilis, kuru iedvesmoja Gajs Fokss, kura pamatā, kā norāda nosaukums, ir īpaša sastāvdaļa- šaujampulveris. Tā sagatavošana ir vienkārša, jums tikai jāļauj džinam sajaukties ar šaujampulveri un to visu samaisīt ar Fernet Branca un olu baltumu. Pēc tam atkal pievieno mazu pulvera devu un dzēriens ir gatavs! Īsts kovboju kokteilis, nevis dzēriens miera mīļotājiem!

Jūras eža kokteilis

Losandželosā esošajā Pot bārā ar iegādāties kokteiļus ar īpašām sastāvdaļām.  Viens no tiem ir dzēriens, ko sauc par Līniju, kurā sajauc jūras ezi un tekilu. Tam ir pievienota arī nedaudz jūraszāle, lai padarītu to vēl eksotiskāku!

Čūskas asins kokteilis

Vjetnamā čūska ir ļoti vērtīga maltīte, kur restorānā ir iespējams izvēlēties dzīvu čūsku, līdzīgi kā to var darīt ar zivīm. Kad dzīvnieks tiek nogalināts jūsu acu priekšā, viesmīlis to iztukšo no asinīm. Asinis, ko pēc tam savāc stiklā un sajauc ar degvīnu. Ja paveicas, viņš pat ieliks glāzē rāpuļa sirdi. Tas ir paredzēts, lai dotu jums spēku. Mēs vairāk baidāmies, ka tas jums sniegs sliktu dūšu.

Kāju pirkstu kokteilis

Vai jūs kādreiz esat dzirdējuši par skābo kāju pirksta kokteiļi? Tā ir amerikāņu tradīcijas sastāvdaļa Downtown viesnīcā, kur jūs varat baudīt kokteili, kurāir ievietots cilvēka kājas pirksts, kas tiek turēts alkohola pudelē kopš vairākiem gadiem. Jā, to dzirdot jūsos var neraisīties patīkamas emocijas, it īpaši, ja ņem vērā, ka šie pirksti nekad nav mainīti. Izņemot gadījumus, kad klients kādu nejauši norij, jo jā, tā notiek. Kokteili var dzert lēnām vai ātri, bet noteikums ir tāds, ka pirkstam ir jāpieskaras lūpām. Leģenda par šīs tradīcijas dzimšanu sniedzas līdz laikam, kad Jūreins Diks Stīvensons atrada nogrieztu pirkstu burkā un nolēma to sajaukt ar savu alkoholu.